Poradnia Dietetyki Klinicznej „DietoVita”

Tadeusza Kościuszki 229, Katowice, HolsaMed.

 

©2022 by Małgorzata Chodyła. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kontakt

Żywieniowe leczenie otyłości

06 sierpnia 2022
Krem z brokołów z pesto

Otyłość to choroba przewlekła, cywilizacyjna i dietozależna. To stan w którym wskaźnik BMI (body mass indeks) jest większy niż 30. Najczęstszą jej przyczyną jest długotrwałe spożywanie nadmiernej ilości energii, znacznie większej niż CPM (całkowita przemiana materii). Dostępność do wysokoprzetworzonego jedzenia bezsprzecznie koreluje ze zwiększaniem się odsetka ludzi otyłych.

 

Pierwszą interwencją jaką należy wdrożyć jest bez wątpienia deficyt energetyczny, natomiast musi zostać on dobrany (właściwie obliczony) przez doświadczonego dietetyka klinicznego. Niewłaściwe jest obniżenie wartości energetycznej zbyt mocno (np. CPM = 3000 kcal, a Ty jesz 1200 kcal w pierwszych miesiącach dietoterapii). Drastyczne głodówki czy też nieprzemyślane plany żywieniowe będą skutkowały pogorszeniem się stanu zdrowia, ale także samopoczucia oraz wzrost frustracji i prawdopodobnie efekt jojo.

 

Korzystając z moich usług oraz doświadczenia w dietoterapii takiego pacjenta możesz być pewien/pewna, że holistyczne podejście, które gwarantuję sprawi, że poprawisz swoje zdrowie, a nie je pogorszysz, ale także z uśmiechem i komfortem podejdziesz do zmiany nawyków żywieniowych, swojego życia i sylwetki.

 

Współpracuję także z lekarzami takich specjalizacji jak: diabetologia, endokrynologia, ginekologia czy specjalista chorób wewnętrznych. Otrzymasz niezbędne leczenie farmakologiczne, jeśli wspólnie z lekarzem uznamy to za niezbędne.

 

 

 

Zobacz również