Poradnia Dietetyki Klinicznej „DietoVita”

Tadeusza Kościuszki 229, Katowice, HolsaMed.

 

©2022 by Małgorzata Chodyła. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kontakt

Czym różni się konsultacja on-line od tradycyjnej wizyty w gabinecie?

25 marca 2022
Krem z brokołów z pesto

Wiele osób zastanawia się, czy warto współpracować z dietetykiem online, czy jednak lepiej byłoby regularnie spotykać się w gabinecie. 

Podstawową różnicą jest nieco inny przebieg konsultacji. Na konsultacji tradycyjnej mamy możliwość wykonania analizy składu ciała oraz pomiaru fałdów tłuszczowych, co na pewno dokładniej monitoruje postępy pacjenta lub zmiany po wprowadzeniu dietoterapii. Pozostałe elementy właściwie nie ulegają modyfikacji, ponieważ podczas konsultacji online to pacjent wykonuje pomiar miarką medyczną razem z dietetykiem klinicznym, a później otrzymuje tabelę do samokontroli oraz wykonywania pomiaru masy ciała i obwodów w warunkach domowych. 

 

W przypadku zarówno wizyty stacjonarnej, jak i online należy się odpowiednio przygotować, a mianowicie spisać stale przyjmowane leki oraz suplementy, posiadać aktualne wyniki badań laboratoryjnych, aby specjalista mógł je omówić na konsultacji, dodatkowo przygotować dzienniczek żywieniowy, aby ułatwić ocenę nawyków pacjenta.

 

Najważniejsza jest regularność w częstotliwości spotkać z dietetykiem klinicznym - wtedy wspólnie osiągniemy więcej, niż w przypadku kiedy konsultacje będą zaplanowane nieregularnie.

Zobacz również